Publications online

Nielegalny gaz docierał na stację LPG -

Nielegalny gaz docierał na stację LPG

Policjanci wspólnie z celnikami zlikwidowali nielegalną przepompownię gazu w miejscowości Potoczek pod Rykami (Lubelskie). W warunkach grożących wybuchem gaz z małych butli do użytku domowego pompowany był tam do dużego zbiornika.

nielegalny gaz docieral na stacje LPG

 

Przepompowany gaz trafiał na stację LPG gdzie był sprzedawany kierowcom.

- Na miejscu zatrzymano 36-letniego Tadeusza P. Mężczyzna zajęty był właśnie wymienianiem opróżnionych już butli z gazem na pełne - poinformował w środę rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Przepompownia wyposażona była w prowizoryczną aparaturę umożliwiającą jednoczesne podłączenie 21 domowych butli do cysterny o pojemności blisko 5 tys. litrów gazu. Policjanci zabezpieczyli też samochód dostawczy, na którym znajdowało się 80 butli z gazem.

Według wstępnych ustaleń przepompownia działała od 2007 r. Propan-butan w butlach, który nie jest obciążony akcyzą, kupowany był legalnie i miał być dostarczany do domów, ale trafiał na stacje paliw jako znacznie droższe paliwo do samochodów. Jak ocenił Marcin Czajka z Izby Celnej w Białej Podlaskiej w Potoczku przepompowano nielegalnie gaz, z co najmniej 66 tys. butli o pojemności 11 kg każda.

Źródło: http://moto.onet.pl/aktualnosci/nielegalny-gaz-docieral-na-stacje-lpg/6rls5 15.07.2015

« back

Read about autogas - Publications online