Publications online

Na stacjach jest już zimowy gaz -

onet.moto

 

Na stacjach jest już zimowy gaz

Nadeszła pora na zmianę autogazu. Gaz zimowy ma zwiększoną zawartość propanu, więc niestraszne mu nadchodzące mrozy. Sezonowa zmiana gatunku LPG na stacjach paliw wynika z przepisów prawa, które uwzględniają zmianę temperatury otoczenia i dostosowują LPG do warunków otoczenia.

Zimowy LPG

Zimą (od 1 grudnia do 31 marca) używane jest LPG gatunku B, które zachowuje wymaganą przepisami prężność par o wartości 150 kPa w temperaturze do -5ºC. W związku z tym gaz, który tankujemy zimą zawiera nieco więcej propanu.

Przypomnijmy, dla jakości autogazu najistotniejszy jest skład węglowodorowy, czyli procentowa zawartość poszczególnych węglowodorów w mieszaninie. Gaz, który będzie miał idealny skład latem, zimą wcale już nie musi być taki doskonały. W zimowe poranki ma to niebagatelne znaczenie, bowiem gaz dostaje się do reduktora dzięki ciśnieniu pod jakim LPG jest magazynowane w zbiorniku. Jeśli parametry są dobre, nawet w niskich temperaturach, tzw. prężność par pozwala na przetłoczenie gazu do reduktora i odparowanie go do stanu lotnego.

Zimowe LPG dostępne będzie na stacjach autogazu do 31 marca przyszłego roku.

Źródło: http://moto.onet.pl/na-stacjach-jest-juz-zimowy-gaz/w4xp8 15.07.2015

 

« back

Read about autogas - Publications online

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.