Publications online

Samochód na gaz - za i przeciw -

Samochód na gaz - za i przeciw

Po przejechaniu 20 tys. km zwraca się koszt instalacji gazowej, a samochód, który przejechał 160 tys. km na paliwie gazowym... zarobi na nowy, gdyż tyle można zaoszczędzić.

STAG - samochod na gaz

Większość obiegowych poglądów na temat instalacji gazowej w samochodach to niepotwierdzone mity.

Mit pierwszy - to przekonanie, że instalacje gazowe są niebezpieczne. Według badań ADAC (niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 14 milionów kierowców) rozerwanie zbiornika nie jest możliwe podczas pracy silnika, a w czasie wypadku do zapłonu dochodzi zazwyczaj... z powodu rozlanej benzyny.

Mit drugi - montaż instalacji nie opłaca się, a gaz niszczy silnik samochodu. Montaż instalacji faktycznie nie opłaca się w przypadku, gdy samochód stoi w garażu. Jednak po przejechaniu 20 tys. km zwraca się użytkownikowi koszt inwestycji. Co więcej, po przejechaniu 150-160 tys. km oszczędności w porównaniu do cen benzyny pozwalają na zakup... nowego samochodu.

LPG - cztery szybkie fakty:

  1. Pojazdy napędzane LPG są ekonomiczniejsze dla tych, którzy jeżdżą na długich dystansach
  2. Emisje zanieczyszczeń z silników napędzanych LPG są o wiele niższe niż te zasilanymi paliwami tradycyjnymi.
  3. Producenci układów LPG muszą spełnić wiele norm bezpieczeństwa ponieważ gaz jest przechowywany pod ciśnieniem, najczęściej blisko pasażerów siedzących z tyłu.
  4. Zbiorniki z LPG zajmują dużo miejsca. Wydajność do przechowywania gazu wynosi 80 proc objętości zbiornika.

Źródło: http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/samochod-na-gaz-za-i-przeciw/fghwh 15.07.2015

« back

Read about autogas - Publications online

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.