Publications online

Świetne wieści dla tankujących LPG - ONET -

Świetne wieści dla tankujących LPG

Detaliczne średnie ceny paliw na polskich stacjach wyglądają w większości przypadków tak samo, jak tydzień temu. Wyjątek stanowi cena gazu LPG, która nie poddała się stagnacji i kontynuuje trend spadkowy.

stacja LPG

Detaliczne średnie ceny paliw na polskich stacjach wyglądają w większości przypadków tak samo, jak tydzień temu. Wyjątek stanowi cena gazu LPG, która nie poddała się stagnacji i kontynuuje trend spadkowy.

Zanotowane przez nas uśrednione ceny paliw to 5,69 zł za litr benzyny  Pb98  oraz 5,43zł za litr popularnej benzyny Pb95. Litr oleju napędowego kosztuje średnio 5,39zł , natomiast litr gazu LPG potaniał o 4 grosze i kosztuje obecnie 2,29zł.

W miastach stołecznych najprzyjemniej powinno się tankować kierowcom z Wrocławia, którzy za litr Pb95 zapłacą średnio 5,36 zł, a za litr oleju napędowego tylko 5,31 zł. W Bydgoszczy litr ON kosztuje dokładnie tyle samo, a w Lublinie za litr Pb95 również zapłacimy średnio 5,36 zł. Najdrożej z kolei okazało się być w Szczecinie, gdzie za litr tych samych produktów zapłacimy 5,48zł.

Wśród województw, pod względem atrakcyjności cen paliw, przoduje woj. lubelskie. Tam litr diesla można dostać w uśrednionej cenie 5,35 zł, zaś litr Pb95 w cenie 5,38zł. Najwyższe ceny zanotowaliśmy w woj. zachodniopomorskim, gdzie te same paliwa (popularna Pb95 oraz ON) kosztują średnio 5,48zł.

Widać więc, że stacje nie palą się jeszcze do "wakacyjnych podwyżek" i wcale nie jest pewne, czy zdecydują się na nie w najbliższych dniach. Póki co należy się raczej spodziewać ostrożnych prób podwyżkowych - z 6 zł/l raczej nie przywitamy się w krótkim czasie.

Źródło: http://moto.onet.pl/aktualnosci/swietne-wiesci-dla-tankujacych-lpg/qhf0t 15.07.2015

« back

Read about autogas - Publications online

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.