Publications online

Jak dbać o instalację LPG zimą? -

onet.moto

Jak dbać o instalację LPG zimą?

Wyjaśniamy czy instalacja gazowa wymaga zimą szczególnych zabiegów.

LPG

Po pierwsze, już niedługo na stacjach tankowania powinno się pojawić paliwo zimowe. W przypadku gazu płynnego (LPG, czyli propan-butan) jest to paliwo ze zwiększonym udziałem propanu. Ma ono przez to nieco inne parametry, więc jego stosowanie może wymagać regulacji instalacji.

Musi się Pan też liczyć z tym, że silnik po uruchomieniu znacznie dłużej będzie pracował na benzynie – szczególnie gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej zera. Trzeba też pamiętać o utrzymywaniu wyższego poziomu benzyny w baku (co najmniej 1/3 zbiornika).

Dzięki temu unikniemy skraplania się wody w pustym baku i zmniejszymy ryzyko awarii pompy paliwowej – pracująca choćby przez chwilę na sucho pompa może się zatrzeć. Dobrym pomysłem jest stosowanie dodatków do benzyny czyszczących układ paliwowy.

Dla prawidłowej pracy instalacji gazowej podczas zimy ważne jest dobre podgrzanie reduktora. Należy sprawdzić poziom płynu chłodniczego oraz jego jakość. Jeśli ogrzewanie w samo- chodzie nie działa najlepiej, warto pojechać do warsztatu i wymienić termostat. Niedogrzany silnik nie będzie oszczędny ani na benzynie, ani na gazie.

Jeśli Pańskie auto ma wlew gazu zamontowany pod zderzakiem, warto sprawdzić jego mocowanie. Zbierają- ce się tam śnieg i lód mogą go uszkodzić lub nawet urwać.

"Materiał pochodzi z najnowszego numeru tygodnika Auto Świat dostępnego w najlepszych punktach sprzedaży"

Źródło: http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/jak-dbac-o-instalacje-lpg-zima/3xf44 15.07.2015

 

« back

Read about autogas - Publications online

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.