Wiązki elektryczne

AC S.A. to podmiot znany z produkcji i dystrybucji instalacji LPG. Jednakże znaczącym obszarem działalności firmy jest dostarczanie najwyższej jakości wiązek wykorzystywanych nie tylko w motoryzacji, ale też w innych gałęziach przemysłu związanego z elektroniką, automatyką, czy robotyką. Doświadczona kadra i nowoczesne stanowiska pracy gwarantują precyzję wykonania i niezawodność, potwierdzona każdorazowym testem. Produkujemy wiązki na potrzeby własnych instalacji, jak również na potrzeby zleceń zewnętrznych. Skala naszej produkcji to 40 tysięcy wiązek złożonych miesięcznie, z których każda składa się średnio z 55 przewodów. Można śmiało powiedzieć, że o wiązkach wiemy wszystko.

AC S.A. specjalizuje się w obróbce przewodów o przekroju poprzecznym od 0,22 mm2 do 6,0 ,0 mm2 i długości od 60 mm do 10 000 mm. Maksymalna długość obrabianych przewodów może być zwiększona do 14 000 mm. poprzez dodanie do maszyny  kolejnych transporterów. Spektrum zastosowań również jest szerokie: robimy wiązki do haków holowniczych, przewodów akumulatorowych, instalacji gazowych, ciągników, wózków widłowych, motocykli, a nawet do pojazdów specjalistycznych, jak ambulansy czy wozy straży pożarnej.

Oferowane przez AC S.A. wiązki są dostosowane pod względem spełnianych parametrów do obowiązujących standardów jakościowych i norm technicznych. Przewody wykonane są wg normy DIN 72551-6, zaginanie końcówek wykonywane jest wg PN-EN 60352-2.

W produkcji wykorzystujemy również komponenty znanych partnerów, jak KET, SUMITOMO, TYCO (AMP), YAZAKI, MOLEX, FCI, BOSH, czy MTA. Każdorazowo są one dobierane indywidualnie do konkretnej serii, na potrzeby danej marki i modelu samochodu – czy też na wyraźne życzenie klienta. Obróbka przewodów odbywa się z użyciem najwyższej klasy automatów firm:  KOMAX oraz  TYCO, sterowanych komputerami klasy PC połączonymi w sieć i zarządzanymi  za pośrednictwem oprogramowania TOPNET . Stosowane automaty pozwalają na wykonywanie zagniatania końcówek na przewodach w różnych konfiguracjach, w tym double crimp jak też z aplikacją uszczelek, przy  100% kontroli poprawności wykonania połączenia. Wszystkie wiązki przewodów są testowane komputerowo.

Park maszynowy, jaki znajduje się na wyposażeniu AC S.A. nie tylko zaspokaja potrzeby produkcyjne firmy, ale również odpowiada na zapotrzebowanie klientów zewnętrznych. Świadczymy usługi produkcyjne wielu Partnerom, którzy mogą nam zaufać dzięki doświadczonemu personelowi i profesjonalnemu wyposażeniu w urządzenia takie jak zgrzewarki oporowe STRUNK - do łączenia przewodów, oplatarki Onda-Taper - do automatycznego taśmowania odgałęzień wiązki, automaty Komax Kappa 220 i 225 - do cięcia koszulek PVC,  czy zwijarki Oskar Kahles – do zwijania i wiązania wiązek.